Čierne diery a Soga Art Auction House vás srdečne pozývajú na výstavu grafík Čiernych dier v aukčnej sieni SOGA v Bratislave. Pôjde o prvú výstavu všetkých 189 grafík, ktoré vytvorilo združenie Čierne diery na pomoc pamiatkam.

Diela vznikajú v limitovaných edíciách na japonskej risografickej tlačiarni Risomat. Stali sa zberateľským artiklom, so špecifickými chybami starej kopírky, ktorá vrství sójové a ryžové farby cez matricu z banánových šupiek. Do tvorby grafík Čiernych dier sa za 5 rokov zapojilo takmer 50 autoriek a autorov z prostredia slovenskej ilustrácie, grafického dizajnu, výtvarného umenia a architektúry.

Všetky grafiky Čiernych dier sú vypredané. V rámci výstavy trvajúcej od 4. do 28. februára sa uskutočnia dve benefičné aukcie, do ktorých venovali staršie diela samotní majitelia a autori grafík. Celý výťažok z oboch aukcií je určený na pomoc kaštieľu v Jelšave, ktorého časť si Čierne diery prenajali na oživenie na novú verejnú funkciu. Online aukcia sa uskutoční na webstránke SOGA.SK v trvaní od 4. februára do 11. februára 21:00 hod. Živá aukcia sa uskutoční v priestoroch SOGA 27. februára. Bližšie informácie včas zverejníme.

Pozývame vás na vernisáž výstavy v utorok 4. februára 18:00 v SOGA na Panskej ulici 4 v historickom centre Bratislavy.

Pri príležitosti výstavy vychádza nový knižný katalóg grafík Čiernych dier. Uskutočnia sa aj sprievodné podujatia: diskusia s členmi Čiernych dier Martinom Liptákom a Michalom Tornyaiom a komentovaná prehliadka vystavených diel s ilustrátorkou Danielou Olejníkovou a grafickým dizajnérom Ondrejom Gavaldom.

SOGA je počas výstavy otvorená každý deň od 10:00 do 18:00 hod.

Vstup na všetky podujatia je voľný.

zdroj:
https://www.facebook.com/events/1244347932425625/

Leave a comment