Shopping Cart 0 items - 0,00€ 0
Shopping Cart 0 items - 0,00€ 0

Daydreamers

Názov odkazuje na náš prístup k tvorbe a celkom trefne vystihuje naše „úlety“, na ktoré sa vydávame. Naša tvorba reflektuje na súčasný svet a jeho typické vonkajšie príznaky, ale tiež sa pozerá do vnútra nás samých na to, čo to s nami robí. Spoločným znakom našej výstavy teda bude kritický, až mierne skeptický pohľad do budúcnosti zašifrovaný v abstraktných obrazoch a surrealistických sochách.

Andrej vytvára keramické sochy, objekty, reliéfy, úžitkovú keramiku,grafiku a maľbu, v ktorých prepája svoj zmysel pre bizarnosť a apokalyptickú krásu. Zameriava sa na fantazijnú tvorbu s prvkami mytológie, symbolizmu a primitívneho umenia. Popri voľnej tvorbe a zákazkám učí výtvarné kurzy na súkromnej škole v Bratislave a spoluorganizuje filmový festival PAFF.  http://festivalpaff.sk/  Andrej má  36 rokov a pochádza z Pezinka. 

www.facebook.com/frikou

www.instagram.com/frikou.art

www.sashe.sk/frikou


Vanda sa venuje maľbe, kresbe a tvorbe koláží.  Je absolventkou katedry výtvarnej výchovy a pracuje ako muzejný pedagóg.                                                      Vystupuje pod pseudonymom    Pandrava.  https://www.facebook.com/pandravanda/. Má 29 rokov žije v Malackách. Vo Vandinej tvorbe dominujú škvrny,textúry a fragmenty ľudskej postavy.   Zaujíma sa o ľudské ruky, o ich gestá, význam a odkaz, ktorý v sebe nesú.

Kreslím, maľujem, lepím a klikám v počítači. Občas sa rozdiel medzi tým stráca. Mixujem
médiá, ako sa mi to hodí. Hľadám možnosti ako najlepšie vyjadriť vizuálne to, čo chcem.
Baví ma objavovať a stvárňovať svet za hranicou všednej reality. Pre svoje ciele si
spochybňujem nespochybniteľné a naopak. Zaujímam sa o všetko, čo sa vymyká žiadanému.
Odvrátená strana mi je bližšia ako tá nablýskaná..


 

Otvorenie výstavy začína v piatok 13. apríla o 17.00 hod v Mestskom Múzeu v Pezinku.

Leave a comment