OSLAVA SUSEDSTVA A SUSEDSKÝCH KOMUNÍT NA PANENSKEJ A PODJAVORINSKEJ

Dobrý trh sa opäť vracia na miesta, kde pred pár rokmi začal – do čarovného susedstva pod hradom. Tešiť sa môžete na otvorené dvory, koncerty, workshopy, diskusie o mestách, ale aj pol kilometrový trh s tým najlepším slovenským tovarom.

Ulice Panenská a Podjavorinskej v nedeľu 15. septembra opäť ožijú populárnym pouličným podujatím. Od Suchého mýta až po Svoradovu bude pre návštevníkov pripravených vyše 130 stánkov a dve gastro zóny. Podujatie prinesie okrem kvalitných produktov, originálneho slovenského dizajnu a bohatého programu aj diskusie, program pre deti a nové bezodpadové opatrenia.

Ulice Panenská a Podjavorinskej v nedeľu 15. septembra opäť ožijú populárnym pouličným podujatím. Od Suchého mýta až po Svoradovu bude pre návštevníkov pripravených vyše 130 stánkov a dve gastro zóny. Podujatie prinesie okrem kvalitných produktov, originálneho slovenského dizajnu a bohatého programu aj diskusie, program pre deti a nové bezodpadové opatrenia.

Na Dobrom trhu nájdete už tradične čerstvé potraviny, kvalitné produkty, ale aj koncerty či tvorivé workshopy. Prezentovať sa budú aj neziskové organizácie a produkty rôznych kultúr. V centre pozornosti bude však opäť aj miestna komunita. Susedia z Panenskej a Podjavorinskej vytvorili pre návštevníkov Dobrého trhu autentický program s cieľom predstaviť im lokalitu inak ako v bežný deň.Miestni obyvatelia a obyvateľky a domáce prevádzky sa so svojimi nápadmi mohli, rovnako ako v predošlých vydaniach Dobrého trhu, prihlásiť do susedskej výzvy. Vďaka spolupráci s Nadáciou VÚB, partnerom Dobrého trhu pre komunity, organizačný tím opäť produkčne aj finančne podporí ich nápady. Susedské aktivity budú mať v priestore aj na mape špeciálne označenie susedský program. Tentokrát budú môcť návštevníci nazrieť do otvoreného ateliéru, vypočuť si prednášku z histórie Bratislavy, alebo pozrieť výstavu veteránov v bežne neprístupnom dvore.

Na jarnom Dobrom trhu obyvatelia Jakubáku veľmi milo prekvapili svojou iniciatívou a rozmer komunitného podujatia, ktorým Dobrý trh je, posunuli o ďalší stupeň vyššie. Tešíme sa na to, ako sa tejto výzvy chopia domáci z tohto susedstva Bratislavy. Je pre nás radosť podporovať svojím dielikom v celej mozaike Dobrého trhu ľudí, ktorí majú chuť stať sa aktívnymi spolu-hostiteľmi a chcú ponúknuť na pomyselný stôl tejto susedskej slávnosti niečo vlastné,“ hovorí Lucia Luptáková, zástupkyňa Nadácie VÚB, ktorá sa už druhý rok podpisuje pod toto mestské podujatie ako partner pre komunity.

Špeciálny program sa chystá aj vo dvore susedskej Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta. Dvor, ktorý má prejsť rekonštrukciou, si novú podobu vyskúša “nanečisto”. V spolupráci s projektom Živé námestie umiestnia v tomto jedinom verejne prístupnom dvore na Panenskej červené bratislavské stoličky Sadni si. Oddychovú zónu doplní profesionálne piáno a výberové víno. Popoludní sa vo dvore ZUŠ predstaví aj Dorota Nvotová. Po prvý raz bude počas Dobrého trhu program aj vo dvore základnej a materskej školy Milana Hodžu na Podjavorinskej 1, kde vytvorí zónu festival [fjúžn]. V budove oproti, v opustenej bývalej nemocnici sa chystá unikátny koncert kapely Don´t trust butterflies.Na Dobrom trhu sa bude prezentovať aj októbrová konferencia WhatCity? Mesto bez odpadu o cirkulárnej ekonomike v mestách. Zaujímavý program chystá aj Artforum, kde bude doznievať participačný proces na Panenskej. Hovoriť sa bude o dojmoch zo susedstva. Na ulici tiež osadia interaktívny ružový rám, kde okoloidúci budú môcť zaznačiť, čo by si na ulici predstavovali. Novým susedom, ktorý sa zapojí do programu Dobrého trhu bude Klub pod Lampou na blízkej ulici Palisády, kde počas dňa chystajú detské divadielko.


zdroj:
https://www.facebook.com/DOBRYTRH/


Vidíme sa na Dobrom trhu v nedeľu 15. septembra!

Leave a comment