Britské duo je aj po takmer 25 rokoch na scéne živým telesom a dobrou správou pre všetkých fanúšikov je to, že činní nie sú len v štúdiu, ale aj na pódiách. V pondelok 25. novembra sa po piatich rokoch opäť predstavia na sólovom koncerte v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC), ktorý bude súčasťou ich jesenného európskeho turné k novej štúdiovke The Secret of Letting Go (2019). Môžu za to promotéri stojaci za stále čerstvou koncertnou sériou Dobrý výber.

Ako support sa v MMC predstaví český projekt Khoiba.

Lamb síce pochádzajú z Manchestru, no v druhej polovici 90. rokov reprezentovali legendárnu trip-hopovú vlnu s ohniskom v Bristole. Podobne ako napr. pri skupine Massive Attack je totiž ich tvorba charakteristická elektronickými podkladmi v spojení s podmanivým vokálom. O tú prvú časť sa staral a stále stará producent Andy Barlow, o druhú speváčka Lou Rhodes.

Dvojica debutovala v roku 1996 eponymným albumom, z ktorého zarezonoval najmä singel Górecki. Ten bol neskôr použitý aj v reklame, niekoľkých filmoch a dokonca aj vo videohre s hrdinkou Larou Croft. Nasledovali ďalšie tri úspešné albumy, pričom až ten štvrtý s názvom What Sound (2001) priniesol dvojici najväčší komerčný hit – elektrizujúcu skladbu Gabriel.

Po vydaní výberovky v roku 2004 sa Lou a Andy na niekoľko rokov rozišli, aby sa venovali sólovým projektom. A treba uznať, že sa im darilo, Lou Rhodes bola napríklad za svoj album Beloved One (2006) nominovaná na prestížnu Mercury Prize.

Prestávka však netrvala dlho a po koncertnom návrate v roku 2009 sa Lamb vrátili aj do štúdia, čoho výsledkom bol skvelý album 5 (2011). Na Slovensku sa v tom čase mali predstaviť na trenčianskej Pohode, no tragický pád stanu ich vystúpenie posunul o 2 roky.

Od zatiaľ posledného sólového koncertu Lamb v Bratislave uplynulo už takmer 5 rokov, dôvodom ich tohtoročného návratu je vyššie spomenutá nová štúdiovka The Secret of Letting Go. Album, ktorý napríklad Q magazine ohodnotil 80 bodmi zo 100, najprv predstavia doma vo Veľkej Británii a následne v kontinentálnej Európe.

Časový harmonogram:
19:00 – Doors open
20:00 – Khoiba
21:10 – Lamb

Novembrové ystúpenie Lamb v Bratislave bude súčasťou koncertnej série Dobrý výber. ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA.

zdroj:
https://www.facebook.com/events/454288625133151/

Leave a comment