Modré hory si pripravili luxusný večer. Štyri koncerty, traja hostia zo Spojených štátov a to všetko v jeden večer. Ceschi, Serengeti, Andy the Doorbum a samozrejme Modráky.

ANDY THE DOORBUM
Prapodivný pesničkár z Los Angeles sa vracia na Slovensko. Hovoriť o folku by bolo nefér, veď dunia pod tým beaty, lo-fi to tiež nie je a ku všetkému to trocha pripomína aj divadelné predstavenie. Andy je pesničkár, básnik, všetko, a vedz, že na jeho koncert istotne nezabudneš. Bene o ňom rapuje v skladbe Luxus clan: „V daktorých vesmíroch sme lúzri a je to oka, v tom našom sa boh volá Andy the Doorbum“.

CESCHI
Tento rodák z Connecticutu už bol na Slovensku trikrát. Raper, spevák a spoluzakladateľ vydavateľstva Fake Four Records (názov vznikol ako odkaz na 4 prsty na jeho pravej ruke). Ceschi sa vracia na Slovensko, len on a jeho hudba, rap a folk, je jedno či má v ruke mikrofón alebo gitaru. Tí, čo zažili Ceschiho už na jednom z predošlých koncertov vedia, čo čakať. Trocha duniacich beatov a cez ne rap, trocha folku, hudba a verše, ktorým musíš veriť. Tá hodina, keď je na pódiu, je výhradne jeho hodina. Všetky uši na neho, Ceschi rozpráva, nedá sa nepočúvať.

SERENGETI
Rap, Chicago, veľké fúzy, ešte väčšie rýmy, vážnosť, smútok, humor, nadsázka, všetko tam je. Smutný básnik, bláznivý kamionista. Serengetiho si vybral Ceschi ako svojho tourmate-a na svoju európsku šnúru a Ceschi sa predsa nemôže mýliť. Taktiež ako Sufjan Stevens, Jell, Odd Nosdam, Polyphonic, Yoni Wolf a mnoho ďalších, ktorí už spolupracovali so Serengetim.

MODRÉ HORY
Modré hory koncom roku 2017 oslávili desiate výročie od nahratia prvého dema vydaním nového albumu Luxus clan a teraz sú na rade koncerty. Lyrik, Bene a Roland Kánik, jedno pódium a veľká radosť z predstavenia nového albumu Luxus clan. Motto „nudnejší jak život“ vymenili za „o všetkom a o ničom rap“. Vraj rap pre tridsiatnikov, vravia niektorí… Týmto trom tridsiatnikom je to jedno, ide o hudbu a tú zbožňujú, lebo keď sa oprú do dní, ticho to plachtí cez tie svety a cez tie nádychy a výdychy, začnú vypadávať vety.

Nestáva sa často, aby si mohol počuť až 4 skladby z Luxus clanu v plnej zostave. WTF is Winnetou?, taktotoánotaktotoznie, Gangsta shit, 10:00, Ceschi a Andy the Doorbum a Modráky v plnej sile na jednom pódiu. Tak toto áno, tak toto znie!

6. september v čase od 20:00 do 23:59 Nová Cvernovka

 

Leave a comment