Štvrtok 5. decembra 2019 o 20:00 – 23:00 v Novej Cvernovke

Koncert elektropopovej kapely Noisecut spolu s Blanch, hudobným projektom za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková

NOISECUT ovládli prvé ročníky Radio Head_Awards a etablovala sa na slovenskej alternatívnej scéne. Ich pôsobenie však nečakane ukončila smrť speváčky Alžbety K. Majerníkovej. Po rozlúčkovom koncerte v roku 2012 považovali členovia kapely Noisecut existenciu svojej kapely za uzavretú a nad možným návratom nikto nerozmýšal. To sa veľmi rýchlo zmenilo, keď ich Rádio_FM oslovilo s možnosťou účinkovania na výročnom desiatom ročníku udeľovania cien RHA. Reakcia bola okamžitá – prečo nie, ak by spievala Nora Ibsenová z Fallgrapp? Keďže Nora súhlasila, vystúpenie na udeľovaní cien sa stalo skutočnosťou. Hneď po vystúpení kapelu kontaktoval Michal Kaščák s otázkou, či by nevystúpili na festivale Pohoda. Po krátkej diskusií padlo rozhodnutie – prečo nie? Noisecut odohral úspešný koncert v rozšírenej zostave, po reakciách publika a fanúšikov nič nebránilo vyskúšať si ďalšie koncerty.
Pohoda 2018 – Elefant:
https://www.youtube.com/watch?v=Wqx1pyiAW8E
Pohoda 2018 – V snehu:
https://www.youtube.com/watch?v=6QnvbKZa7Ac

Blanch predstavujú obohatenie domácej scény o nové ženské tváre zo strany vydavateľstva Slnko Records. Blanch vedie speváčka, skladateľka a gitaristka Bianca. Jej prvotina s názvom Delusion je zbierkou nekonvenčných balád a nápaditých indie-folkových zvukov.
I love you (live): https://youtu.be/N8BQ2Lemj5A
youtube: https://www.youtube.com/channel/UCHpFoqVP20_iLnT8_Ru-9VA
Spotify: https://open.spotify.com/artist/58seNHnaqbR3JSxRVfmerT?si=EjV4hEJnRFCYdm5b5o_XDw

zdroj: Facebook
Leave a comment