Photoport

Photoport vás srdečne pozýva 31. januára 2020 na výstavu Osobná zložka. Vizuálno-biografické dielo fotografa a dokumentaristu Jána Šipöcza sústredené do osobnej zložky. Fotografie, texty, predmety.

Ján Šipöcz je absolvent Katedry fotografie VŠVU v Bratislave. V roku 2011 bol finalistom ceny Oskára Čepana, okrem Slovenska vystavoval v Rakúsku, Slovinsku, Česku alebo vo Fínsku. V tvorbe Jána Šipöcza prevláda najmä téma zátišia. Väčšinou ide o nájdené alebo znovuobjavené predmety, ktoré spájajú sériu na princípe určeného konceptu, o ktorom mnoho prezrádza jej názov.

PHOTOPORT vznikol z potreby upozorniť na tvorbu mladých fotografov. Zameriava sa na podporu súčasných mladých fotografov a ľudí pracujúcich s médiom fotografie, vytvára priestor pre ich tvorbu a prezentáciu. Občianske združenie Photoport podporuje rozvoj záujmu o médium fotografie publikačnou činnosťou, organizovaním workshopov, výstav, konferencií, prednášok a pod. Podporuje nadväzovanie kontaktov a spoluprácu na projektoch so zoskupeniami podobného zamerania doma aj v zahraničí.

zdroj:
PhotoportLeave a comment