Chicago, Paríž, Dillí, Roma, cez okno vidím a sedím doma, Čechov, Maďarov a svet Indov, pozorne sledujem cez svoje Window. Večer venovaný Jarovi Filipovi, ktorý nebol len hudobnou legendou, ale nadšeným fanúšikom nových technológií. Večer, počas ktorého pokrstíme projekt jeho digitálnych stôp Obnovme online identitu Jara Filipa. Na jeho pokrokovosť a originalitu bude spomínať množstvo hostí z rodiny, bývalých kolegov a umelcov. Jeho nezabudnuteľné skladby zahrá Richard Balog s kapelou v sprievode špeciálnej videoprojekcie, ale hrať sa bude aj výber piesní, ktoré Jaro Filip rád púšťal v rádiu. Do dobových relácií, kde Jaro vystupoval, nás vtiahne inštalácia z televízorov. Spoznáme aj málo známe skladby Jara Filipa z albumu “Meditation for Piano”, ktoré interpretuje všestranný trnavský umelec Denis Bango zo skupiny The Wilderness. Nezmeškajte jedinečný večer a pozrite sa cez okno do geniality Jara Filipa.

Richard Balog Band
je päťčlenná kapela, ktorá sa venuje hudobnému odkazu Jara Filipa. Tento hudobný projekt pozostáva z jeho najlepších piesní z albumov Bolo nás jedenásť, Ten čo hrával s Dežom, Cez okno ako aj z obľúbených skladieb napísaných pre Richarda Müllera. Nástroje klavír, akordeón, priečna flauta, basgitara a bicie v ich podaní sľubujú veľký hudobný zážitok.

Najväčší Slovák Jaro Filip
My máme jasno v tom, kto je najväčší Slovák! Skvelý hudobník alebo priekopník internetu na Slovensku? Jaro Filip bol oboje! Hlasovať za neho môžete aj vy do poslednej decembrovej dekády. Viac informácií sa dozviete tu: bit.ly/najvacsislovak

20. 12. (štvrtok)
Štart: 20:00 hod.  KC Dunaj

Leave a comment