DOT. Contemporary Art Gallery vás srdečne pozýva na otvorenie jedinečnej výstavy Jarmily Sabovej Džuppovej pod názvom ŠIRAVA U DLUŽ.

Jarmila Sabová Džuppová
ŠIRAVA U DLUŽ / DĹŽKA ŠÍRAVY
vernisáž: utorok, 24. septembra o 19.00
trvanie výstavy: 24. 9. – 17. 11. 2019
kurátorka výstavy: Nina Gažovičová

Jarmila Sabová (nar. 1984)
študovala na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach v Ateliéri grafiky a experimentálnej tvorby pod vedením Zbyňka Prokopa a Rudolfa Sikoru. V roku 2009 bola finalistkou Ceny Oskára Čepana, a v roku 2010 získala druhé miesto v súťaži Maľba roka – Ceny nadácie VÚB (SK).

Jarmila Sabová je autorkou, ktorej každé dielo vzniká ako reakcia na prežité a je vizualizovanou inak neprenosnou ľudskou skúsenosťou, obrazom autentického a konkrétneho zakúšania sveta a seba v ňom, reflexiou vlastnej, subjektívnej, intímnej skúsenosti so životom. Jarmilina introspektívnosť a subjektivita vo vzťahu k zažitému, teda reflexia skutočnosti nie ako je „zvonku“, ale ako sa prežíva a štrukturuje v autorkinom vnútri a potom výtvarne reflektuje, pritom vôbec nie je prekážkou neskoršej recepcie diela príjemcom. Naopak, práve vďaka tomu na nás jej obrazy pôsobia akosi dôverne a dokážu rozochvievať tie oblasti nášho (pod/ne)vedomia. Sú každému rovnako vlastné a rezonujú v nich, aj keď v každom z nás inak, niektoré spoločné, nesmierne dôležité ľudské stavy a pocity: strádanie, dúfanie, snenie, ustrnutie, povznesenie, napätie, uvoľnenie, melanchólia, nádej.

zdroj: Facebook

Leave a comment